Viikonloppu
Viikonlopun pläänit olivat nämä:
JES, vihdoinkin alan olemaan terveiden kirjoissa! Enää vähän nenä tukossa ja aivastelua, sitä ei siis lasketa! Siispä perjantaina lasillinen viiniä, lauantaina Ikeaan peitto-ostoksille ja sunnuntainta kuusivuotiaan kanssa leffaan katsomaan Onnelia ja Annelia.
Kaikki suunnitelmat alkoi mennä jo perjantaina vähän vinoon. Kuusivuotias tuli tarhasta kotiin ja valitteli kipeää kurkkua.
Perjantaina.
Lauantaina kuusivuotiaan kuume oli jo huikeissa lukemissa, nielu turvoksissa, vatsa kipeä... Joten kaikki suunnitelmat pistettiin uusiksi.
Ikea vaihtuikin kirjastoretkeen kahdestaan kolmevuotiaan kanssa. Ei yhtään hullumpi homma ja terkkuja Kontulasta!
Illalla värkättiin kotona safkaa ja nautiskeltiin elosta, olosta ja joo, Putouksesta. Ollaan niin koukussa, todellakintodellakintodellakintodellakin ;)
Sunnuntai on valjennut laiskana.
Isimies ilmoitti olevansa vähän kipeän oloinen.
Kolmevuotiaan nenä tuhisee tukkoisena.
Mä en nyt kyllä oikeesti ala...!
Noh, ehkä me ennen kesää tervehdytään :)
Nyt pyykit koneeseen, kahvia ja
kersat kainaloon.
Moikka!
Pikaista paranemista ja toivon mukaan sinä et enää sairastu :) Toi ruoka-annos on niin herkullisen näköinen.
VastaaPoistaKiitos ♥
PoistaPS. Sinulle on huomenna haaste blogissani :)
VastaaPoistaOho oho, kiitos ♥
PoistaMitä tykkäsit Onnelista ja Annelista? Sitä on kehuttu visuaaliseksi ja suositeltu myös aikuisille :)
VastaaPoistaEi me selvitty leffaan saakka, hengailin kolmevuotiaan kanssa kirjastossa. Ensi viikonloppuna uusi yritys... ♥
PoistaPaljon paranemista sinne! <3
VastaaPoistaKiitos ♥
Poista