Sunnuntaina.
WAU mikä viikonloppu.
Eilen bloggaajien juhliessa Kattilahallissa, lähdin itse ystäväni syntymäpäiville täysin tietämättömänä mitä ilta tulisi pitämään sisällään. Oli tarkoitus tulla suoraan synttäreiltä kotiin. Mutta sitten lupasin lähteä jatkoille keskustaan, "ihan vaan yksille". Ja jotenkin ilta taittuikin tosi kivasti ja olin ajoissa kotona - neljältä.
Käyn tosi harvoin viihteellä ja kun menen, sillon on pääsääntöisesti ihan älyttömän hauskaa. Juodaan hyviä juomia (valkoviiniä) ja tanssitaan niin, että akillesjänteet huutaa hoosiannaa (en ole pitkään aikaan käyttänyt kiilakorkoja ja nyt jalat muistuttaa niistä joka askeleella ;)). Juhlatunnelmissa tutustun helposti muihin ihmisiin, ei kahden käden sormet riitä kertomaan kuinka moneen uuteen ihmiseen pääsin tutustumaan ja miten heidän kanssaan maailmaa parannettiin - mukaanlukien hassunhöpsö taksikuskimme! Nurmijärveläiset, olutasiantuntija, 9kk ikäisen vauvan äiti, tupareiden viettäjä "it's complicated"-parisuhteessa ja monta muuta ihanaa tyyppiä, kiitos! Vaikka koko sunnuntai meni tätä kaikkea sulatellessa ja voimia keräillessä, voin kertoa, että akut on nyt tosissaan ladattu täyteen. Kaikki ne hyvät keskustelut, tanssiminen villisti, nauraminen, ihana ystäväni the synttärisankari L, sateeton ilta, hauskat tyypit taksijonossa. Kaikki oli niin täydellistä! Näinhän sitä usein käy - kun ei odota mitään, lopputulos on jotain aivan mahtavaa ♥
Lapset olivat yön isänsä kanssa hyvässä hoidossa. Meillä kaikilla oli siis kiva ja erilainen ilta! Tänään olikin jo vähän kaikilla halipula, ollaan oltu tekemättä mitään tähdellistä, ollaan oltu vaan. Hyvä näin!
Ensi viikolla julkistan Pinkki-parkkikiekko arvonnan voittajan ja tulee juttua kaupunkipuutarhastamme. Stay tuned! Niin ja paljon onnea IBA 2016 voittajille!
Appelsiinimehuterveisin, Sari
Sulla on ollut todella onnistunut viikonloppu 😊 En muista, koska olisin vimeksi käynyt oikein viihteellä viihteellä. Toisaalta en kaipaa yhtään menoa, mutta toisaalta olis kiva käydä kaveriporukalla nauramassa ja etenkin tanssimassa 😊
VastaaPoistaMinäkin käyn tosi harvoin tällain viihteellä, tulipa tanssittua niin paljon, että jalat on edelleen kipeät ;) Eikä minusta olisi tähän joka viikonloppu, ei edes joka kuukausi :D
PoistaJos tosiaan pitää kunnolla revitellä! :) Jaksaa taas arkea.
VastaaPoistaMukavaa alkanutta viikkoa! <3 täältä rännän sekaisesta pohjanmaasta!
Kiitos ja voih, toivottavasti olette jo selvinneet rännästä! We want summer! :)
PoistaIhan samaa mieltä, parhaat bileet muodostuu useimmiten odottamatta ja extempore! :) Olipa hauska lukea illan kulustanne :)
VastaaPoistaOlet ihan oikeassa, extempore oli kyllä nyt avainsana ;)
PoistaKuulostaapa ihanalta illlalta! Ihan parhauttaa tasaiseen arkeen :)
VastaaPoistaKyllä, juuri näin ♥
PoistaOnpas teillä ollu tosi kiva ilta. Nyt taas jaksaa arkea.
VastaaPoistaTuuppas käymään Aurinkokujalla ja osallistu arvontaan.