Roihuvuoren Kirsikkapuisto, Helsinki
Käytiin viime viikolla kurkistamassa Roihuvuoren Kirsikkapuistoa, ensimmäistä kertaa. Sää oli upea, ihmiset olivat onnellisia ja kirsikkapuiden kukkaset olivat, parhaat päivänsä nähneet, mutta silti upean vaaleanpunaisia. Puistossa oli ihmisiä ystävineen, perheineen ja ihan itsekseenkin. Kirsikkapuiden alla kuvattiin kihlapareja, ikuistettiin ylioppilaita sekä perheenjäseniä. Lähestulkoon jokaisella oli joku tallennusväline mukana noiden upeiden kukkien tallentamiseksi ja se näky oli jokseenkin hauska, kun kaikki olivat niskat kenossa kameroidensa kanssa!
Mutta ihanaa, kun ihmiset ovat kömpineet talvipesistään ulos! I like people ♥
Mutta ihanaa, kun ihmiset ovat kömpineet talvipesistään ulos! I like people ♥
Sunnuntaina tuolla ihanassa Kirsikkapuistossa vietettiin Hanamia. Olitko mukana?
Jos kirsikkapuiden vaaleanpunaiset kukat ehtivät mennä ohi, eikä kalenterisi piipannut muistutusta hanamistakaan, käy ihmeessä Roihuvuoren japanilaistyylisessä puutarhassa. Aivan ihana paikka sekin! Ja hei, lapset mukaan, tietty!
Kuten laulussakin sanotaan: coming Tuesday, I feel better ♥
(Laulusta: Friday on my mind, tietenkin, hih!)
Sari
Kaunista ja noi japanilaispuutarhan kasvit ja puut ovat kauniita. Kiitos kauniista kuvista :)
VastaaPoistaOi, kiitos ihanasta kommentista <3
PoistaOnpa ihana paikka <3 Meillä ei täällä kotona ole kirsikkapuussa vielä kovin kummoiset silmutkaan, kukkanupuista puhumattakaan.
VastaaPoistaAurinkoa päivääsi :)
Oi, siellä on siis kaikki ihanuus vielä edessäpäin <3 Aurinkoa keskiviikkosi Tuija <3
PoistaNiin kaunis paikka <3
VastaaPoistaNiin on <3
PoistaIhana paikka!
VastaaPoistaKirsikkapuut on ihania!
Olen aivan samaa mieltä <3
PoistaAivan ihana paikka. Todella kaunista!
VastaaPoistaNiin on, todella kaunista <3
PoistaOnpa kaunis paikka. Täältä on sinne vaan hurjan pitkä matka.
VastaaPoistaOsallistu kastehelmi arvontaan.
Hyvää torstai päivää.
Kiitos vinkistä <3
PoistaVoi itku kun en ikinä saa aikaiseksi mennä, jo viime vuonna piti. Hienoja kuvia <3 Aurinkoa viikonloppuun :)
VastaaPoistaKiitos <3
Poista