Ihana perjantai!
Siis kylläpä tämä viikko mennä pölähti nopeasti, viikonloppu on jo käsillä, huh!
Tänään on ihana perjantai, koska...
tein tänään etätöitä
(=ei siis tarvinnut herätä viideltä vaan sai nukkua kuuteen, jes!)
pidin ylitunteja pois ja tein vain puolikkaan päivän
en muistanut ollenkaan, että mullahan on jääkaapissa korkkaamaton Froosh!
viikonloppuna on vappu
ulkona paistaa aurinko
lapsen koululta tuli kaksi kivaa Wilma-viestiä
mulle jätettiin aamupalaksi puolikas kolmioleipä
toinen mun pikkukirpuista tulee huomenna kotiin "omalta lomalta"
mulla on ollut viikon tauko päänsäryissä
siivouspäivä oli eilen (aahhhh)
pikkutyypin synttäreiden suunnittelu on edistynyt hienosti
ei ole viikkoon tarvinnut ajaa päiväkodille
tänään oli pyykkitupa
sain pyykit ekaa kertaa tänä vuonna ulos aurinkoon kuivumaan
edessä on pitkä viikonloppu
noi virpomisoksat ilahduttaa mua edelleen enkä raaski luopua niistä
simat on hyvässä vaiheessa
elämä tuntuu tänään olevan kaikin puolin ihan jees
(ja toivottavasti se pysyykin niin ;))
Huomiseksi on luvattu sadetta, mutta ei se haittaa. Sehän on ihan perusvappusää ja sunnuntaihin mennessä sääennusteet voi mennä monta kertaa uusiksi. Mulla on jokatapauksessa jo plan B olemassa vappuaatonaatolle (=huomiselle. Tuliks tohon nyt riittävän monta aattoa?). Jos sataa vettä, niin me mennään pitämään sadetta - no minnekäs muualle kuin Ikeaan :) Siellä on nyt kaikkia ihania kesäjuttuja, kurkkaa vaikka TÄSTÄ. (Kattauskilpailukin on käynnissä, lue lisää vaikka Beauty of life-blogista!)
Hyvää viikonloppua! Nauttikaa elosta ja olosta!
Sari
-joka lähtee pian supermarkettiin testaamaan onko todella löytänyt sisäisen zenin, kuten kirjoituksista voisi ymmärtää
Voit seurata blogiani Facebookissa: Saron blogi sekä Instagramissa: SARONBLOGI
Etätyömahdollisuuttasi kyllä kadehdin! Tosin kotona olen itsekin ollut flunssassa ja tänään olisi ollut myös lomapäivä, joka siirtyy hamaan tulevaisuuteen sairasloman takia.
VastaaPoistaHauskaa vappua teille!
Voi ei, pikaista paranemista ♥ Joo, etätyö on ihana etu, nautin siitä nyt kun voin; aina ei ole ollut eikä tule olemaan tietenkään mahdollista. Ja kiitos, hyvää vappua myös teille!
PoistaEtätyö olis kyllä ihana mahdollisuus! Tänään just poikettiin Ikeassa hakemassa vähän kesäjuttuja, vaikkei satanutkaan (vielä silloin) :) Mukavaa vappua!
VastaaPoistaMeiltä jäi Ikeat välistä, tuli vähän muita kiireitä ;) Ihanaa vappua hei teillekin ♥
Poista